University Suites – Kingston – Tylko 20 mieszkań z 400 pozostało do sprzedaży.

Jan 15, 2015 at 4:58 am

 

UNIV-1-SIGN UP FORMPod koniec zeszłego roku pisałem o bardzo ciekawym i zupełnie innym sposobie na zainwestowanie pieniędzy w nieruchomości. Pisałem o projekcje nazywanym University Suites w Kingston.

  • Przypomnę najpierw dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, że oferujemy do sprzedaży dla inwestorów, mieszkania w nowo budowanym budynku w Kingston Ontario, który zlokalizowany jest tuż przy Qeen’s Universitety. Budynek w całości jest projektowany i budowany z myśylą by umeblowane mieszkania były wynajmowane studentom.
  • Jest to pierwszy i unikalny taki projekt w Kingston i jest to kropla w morzu potrzeb w tym mieście. Dlaczego? Na Queen’s University studiuje około 25,000 studentów najczęściej z bardzo zamożnych rodzin. Cały projekt w obu fazach, ma mniej niż 400 mieszkań. Nie ma niczego podobnego w całym mieście i tego typu “luksusowe” jak na to miasto mieszkania będą chętnie wynajmowane. Pozmawiałem z kilkoma rodzicami, których dzieci są lub były na tym Uniwersytecie. Potwierdzili oni to, że nawet jeśli ceny będą wyższe za rent niż typowo, to z braku wyboru wielu studentów i ich rodziców zapłacą więcej by mieszkać w luksusowym dobrze zorganizowanym budynku z internetem i zapleczem rekreacyjnym zamiast wynajmować pokoik w rooming house. Oferowane mieszkania są jak już wspomniałem całkowicie wyposażone i umeblowane.
  • Jest to tak zwane “worry free investment”. Dlaczego? Otóż wszyscy inwestorzy, którzy zakupią mieszkanie mają zaoferoany specjalny program, który jest wstępnie podpisany na 3 lata i który gwarantuje “lease back” zakupionego mieszkania od inwestorów oraz pełny management i nadzór nad każdym mieszkaniem. Jest to piękna sprawa bo nie trzeba się martwić o znalezienie studentów, pobierania pieniędzy czy pilnowania porządku. Za to wszystko będzie odpowiedzialna kompania związana z deweloperem. Oczywiście po 3 latach, można nadal kontynuować na tych samych zasadach za jedno miesięczny rent na rok. W praktyce inwestorzy nie muszą jeździć do Kingston by doglądać jak ich kapitał rośnie.
  • Jest to znakomita inwestycja, dla tych którzy myślą o stałym i pewnym dochodzie teraz lub na emeryturze. Dlaczego pewna inwestycja? Otóż inwestujemy w coś co jest namacalne. Nie jest to papier z akcjami, które dziś są warte dużo ale za kilka lat tak jak Nortel stały się bezwartościowe. Universytet w Kingston jest jednym z najlepszych i najstarszych w Kanadzie. I będzie tam pewnie przez wiele stuleci. Ludzie się kształcą i zawsze a szczególnie w trudnych czasach młodzi ludzie (i ich rodzice) inwestują w edukację by zapewnić sobie lepszy start. Jak wspomniałem 25,000 studentów – jedynie 400 mieszkań jak te w całym mieście! Te mieszkania zawsze będą poszukiwane i inwestorzy nie powinni mieć problemów z “cash flow” szczególnie , że jest firma, która tylko i wyłącznie będzie dbała o ten fakt.
  • Jak wygląda “cash flow”? Nie będą się zagłębiał w bardzo dokładną wyliczankę, ale jeśli ktoś zakupi 1 bedroom za około $213,000 i wpłaci 20% down Payment czyli $42,600 to po odliczeniu wszystkich kosztów i uwzględnieniu tego co zostanie spłacone w mortgage profit w skali pierwszego roku wyniesie około $7,100. Czyli jest to profit około 17% w skali roku na zainwestowanych $42,600. Czy znacie Państwo lepszą inwestycję? Ja nie. Proszę pamiętać, że mieszkanie co roku się spłaca i ten profit będzie się co roku podnosił bo więcej z principal będzie spłacone. Ceny tych mieszkań z czasem też powinny rosnąć, ale gdyby nawet nie wiele to i tak, ktoś za nas spłaca nasz dług i buduje nasze equity.
  • Proszę pamiętać, że te mieszkania kupowane są na inwestycję a nie jako mieszkania dla Państwa. Dlatego należy zmienić sposób myslenia jeśli chodzi o ten projekt. Nie wolno myśleć o tym czy to jest blisko, czy daleko od Toronto; czy widok z okna jest ładny, czy lubimy kafelki czy meble w kuchni. To jest nie ważne. Jest to “money making inwestment” i w dodatku bardzo bezpieczny!!! Szczególnie ta inwestycja jest idealna dla tych, którzy nie chcą martwić się o dodatkowy dochód w wieku emerytalnym.
  • Mieszkania sprzedaja się bardzo szybko i proszę nie zwlekać z decyzją. W tej chwili z całego projektu pozostało do sprzedaży tylko 20 mieszkań! Jest ciągle dobry wybór mieszkań jedno sypialniowych, jedno sypialniowych z denem oraz kilka mieszkań 3 sypialniowych. Pozostało tylko jedno mieszkanie dwu sypialniowe. Developer by zachęcić do zakupu mieszkań 1 sypialniowych z denem – obniżył wymagany down payment do 10%. Myślę, że to może być pomocne.