Dlaczego projekt w Kingston tak szybko się sprzedaje?

Oct 30, 2014 at 2:06 am

Projekt w Kingston Ontario pod nazwą “University Suites” – zalicza się moim zdaniem do jednej z najbardziej atrakcyjnych inwestycji jakie mieliśmy od dłuższego czasu do zaoferowania Polonii. I dlatego piszę o tym by dać szansę wszystkim na bardzo dobry zakup! Sam projekt to bardzo unikalna koncepcja, budowy dwóch 10-cio piętrowych wież zlokalizowanych w odległości 6 minut na piechotę od Uniwersytetu Queens w Kingston. Obie wieże będą zawierały łącznie w przybliżeniu 400 unitów z przeznaczeniem na apartamenty wynajmowane dla studentów. W fazie pierwszej – która jest już praktycznie sprzedana – oferowanych było 195 unitów różnej wielkości. W tej chwili pozostało tylko około 10 unitów z tej fazy do sprzedaży.

Dlaczego ten projekt jest tak atrakcyjny i dlaczego sprzedaje się tak szybko?

[[[  ZOBACZ FILM  ]]]

Lokalizacja. Projekt zlokalizowany jest w samym sercu Kingston na rogu University i Princess tuż koło Queen’s University. Kingston jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Kanadzie. Oczywiście miasto ma długą historyczną tradycję i było w 1841 pierwszą stolicą Kanady. Często określane jest one mianem “Canada’s Smartest City”. Kingston położone jest nad jeziorem Ontario, pomiędzy Toronto i Montralem z łatwym dostępem do Ottawa gdzie mieszka 1/3 całej Kanady. Populacja miasta to około 123,000 stałych mieszkańców plus 24,000 studentów.

Queen’s University ma ponad 24,000 studentów z ponad 100 krajów, 95% studentów jest z poza Kingston. Queen’s University zaliczany jest wraz z McGill, U of T i Western do najlepszych w Kanadzie. Uniwersytet ma najwyższy procent kończących studia w Kanadzie (92.2%) oraz jego profesorowie i absolwenci zaliczani są do jednych z najlepszych. Według gazety Glob & Mail ma on najwyższy procent A+ studentów.

Projekt wprowadzony będzie w życie przy pomocy PRK Development według projektu znanej firmy Teeple Architects. Koncepcja jest by stworzyć kompleks, który zawierał będzie około 400 unitów oraz około 4,000 stóp powierzchni usługowej. Ponadto będzie tu siłownia, yoga studio, pokoje do spotkań, tarasy z BBQ, roof top, miejsca do spożywania posiłków i wiele innych udogodnień. Jak wspomniałem mieszkania będą różnej wielkości, bardzo nowocześnie rozplanowane z 9 stopowymi sufitami. Mieszkania w cenie sprzedaży będą w pełni wyposażone i umeblowane i są oferowane jako doskonała “ rental’ inwestycja.

Przez pierwsze trzy lata developer gwarantuje wyrentowanie od inwestorów każdego kupionego unitu. Usługa ta jest wliczona w cenę zakupu. Wynajmowaniem mieszań studentom oraz nadzorem nad obiektem będzie zajmowała się firma “Versity Properties”. Jeśli po trzech latach ktoś chce kontynuować wynajmowanie to może to nadal robić przez tą firmę i koszt roczny to jeden miesięczny rent! Oczywiście jeśli, ktoś chce kupić to mieszkanie na własne potrzeby (dzieci na studiach) czy chce sam zajmować się wynajmowaniem jest to możliwe.

Jak wygląda “cash flow”? Jeśli ktoś zakupi Studio za około $190,000 i wpłaci 20% Down Payment czyli $38,000 to po odliczeniu wszystkich kosztów i uwzględnieniu tego co zostanie spłacone w hipotece profit w skali pierwszego roku wyniesie około $7,000. Jest to profit około 18% w skali roku na zainwestowanych $38,000. Proszę pamiętać, że mieszkanie co roku się spłaca i ten profit będzie się co roku podnosił bo więcej z kapitału będzie spłacone. Ceny tych mieszkań z czasem też będą rosnąć. Gdyby nawet nie wiele to i tak, ktoś za nas spłaca naszą hipotekę i buduje nasz kapitał. Jest to długoterminowa i bardzo bezpieczna inwestycja. Wpłacamy 20% na down payment ale po czasie studenci spłacą nam pozostałe 80%. Wyliczenia bazują na 25 letniej amortyzacji. Jeśli na przykład cały pozytywny “cash flow” co miesiąc będziemy przeznaczali na nadpłatę hipoteki to amortyzacja skróci się do 18-20 lat po których będziemy właścicielami sporego kapitału inwestując tylko $38,000. Wówczas możemy sprzedać naszą inwestycje i “cash the profit” albo je trzymać i mieć stały dobry i pewny dochód.

Czy któryś Bank oferuje takie zwroty? Na pewno nie! Gdybyście Państwo zainwestowali $38,000 w GIC w banku na 25 lat nawet na 3% oprocentowanie to po tych 25 latach wasz uzyskany procent wyniesie $28,500 i razem będzie to “astronomiczna” suma $66,500. Gdyby nawet mieszkanie nie nabrało na wartości (co zwykle ma miejsce) – jak się ma $66,500 do $190,000! Blado!

Jest to pierwszy i bardzo unikalny taki projekt w Kingston. Jest to kropla w morzu potrzeb w tym mieście. Na Queen’s University studiuje około 25,000 studentów najczęściej z zamożnych rodzin. Cały projekt w obu fazach, będzie miał mniej niż 400 mieszkań. Nie ma niczego podobnego w całym Kingston i tego typu “luksusowe” jak na to miasto mieszkania dla studentów będą chętnie wynajmowane.

W czynszu, którzy płacą studenci zawarte jest maintenance, które zawiera ogrzewanie, klimatyzację, wodę (ciepłą i zimną), internet. Studenci sami płacą za prąd. W cenie rentu jest zawarte umeblowanie oraz dwa razy w miesiącu sprzątanie mieszkania. To jest ważne bo będzie pozwalało to na stałą kontrolę nad stanem mieszkań i szybką reakcję gdyby to było potrzebne przez management.

Jest to znakomita inwestycja, dla tych którzy myślą o stałym i pewnym dochodzie teraz lub na emeryturze. Dlaczego to pewna inwestycja? Inwestujemy w coś co jest namacalne. Nie jest to papier z akcjami, które dziś są warte dużo ale za kilka lat tak jak Nortel czy obecnie Blacberry mogą być bezwartościowe. Jak wspomniałem w Kingston jest 25,000 studentów i jedynie 400 mieszkań jak te w całym mieście! Te mieszkania zawsze będą poszukiwane i inwestorzy nie będą mieć problemów z “cash flow”. Szczególnie, że wynajmowaniem będzie zajmowała się specjalna firma, która tylko i wyłącznie będzie dbała o ten fakt.

Jak wspomniałem na wstępie mieszkania sprzedają się bardzo szybko i proszę nie zwlekać z decyzją gdyż tylko przez następny bardzo krótki okres będą one jeszcze w sprzedaży i niektóre modele będą wkrótce nie dostępne. Faza pierwsza jest już sprzedana jak wspomniałem na początku – 95% w ciągu 5 tygodni. Obecnie zaczęliśmy oferować fazę drugą. W Polskim środowisku mamy wyłączność na ten projekt!

Dostaję od Państwa wiele telefonów z pytaniami. Często też słyszę nie dowierzania, że to zbyt dobre by było prawdziwe. Otóż numery nie kłamią i zainteresowani mogą do mnie napisać na mój e-mail by otrzymać numery i wyliczenia. Wiążący kontrakt z deweloperem i firmą, która będzie zajmowała się wynajmowaniem jest też faktem i na pewno nie ma powodów do obaw, że nie będzie pieniędzy na opłaty.

Wszystkim którzy do mnie napiszą i o to poproszą wyślę bardzo szczegółowe informacje z planami mieszkań, cenami unitów oraz obliczeniami finansowymi. Proszę pisać na maciek@domator.com Zainteresowani mogą też odwiedzać nas w Starsky 2 w czasie naszych dyżurów – telefon 905-822-6969. Można też dzwonić do mnie na komórkę 905-278-0007

[[[ WIECEJ INFORMACJI  ]]]